• ZÁPIS žiakov do 1. ročníka

• Oznamuje rodičom, že zápis detí do 1. ročníka na školský rok 2014/2015 sa uskutoční v stredu 15. januára 2014 od 12:00 - 15:00 hod v budove školy. Rodičia si okrem budúceho prváka donesú so sebou rodný list dieťaťa a 8,- € na pracovné zošity !!! Na predškolákov sa už tešia starší žiaci aj pani učiteľky. laugh

• VÝROBA ADVENTNÝCH VENCOV

• V utorok 26.11.2013 o 10:30 hod sa v budove ZŠ uskutoční tradičná VÝROBA ADVENTNÝCH VENCOV. Prosíme o pomoc všetkých, ktorí sa majú chuť zapojiť do tejto milej akcie, či už formou materiálnej pomoci (sušené jabĺčka, pomaranče, šípky,..) ale predovšetkým účasťou a samotnou prácou. Tešíme sa na spoločne strávené chvíle.

• Prijatie nových členov do radov DETSKEJ EKOPOLÍCIE

• V rámci Európskeho týždňa miestnej demokracie sa naši druháci spolu s tretiakmi zúčastnili návštevy obecného úradu, kde ich prijal starosta obce. Po prezretí záznamu z relácie STV "SEPARÉ" a diskusii na tému separovania odpadu v jednotlivých domácnostiach, si druháci prevzali vesty s označením a oficiálne boli prijatí za členov DETSKEJ EKOPOLÍCIE.

• Návšteva zo zahraničia

• Dňa 3.mája 2013 nám hodinu anglického jazyka spestril a spríjemnil Jules Kilmartin, pán pochádzajúci z Írska. Žiaci si mohli vypočuť jeho angličtinu a zároveň sa precvičiť v anglickej konverzácii s ním.

• DEŇ UČITEĽOV

Pri príležitosti Dňa učiteľov, ďakujeme pani učiteľkám a všetkým zamestnancom školy a školských zariadení v Zábiedove, ktorí sa rozhodli venovať svoj profesionálny potenciál, znalosti, ale aj srdce práci s deťmi - pre deti - deťom a prajeme im veľa zdravia, pracovného elánu, tvorivých síl a životného optimizmu.

• Školské ovocie

• Základná škola s materskou školou v Zábiedove sa zúčastňuje na EURÓPSKOM PROGRAME PODPORY KONZUMÁCIE OVOCIA V ŠKOLÁCH, s finančnou podporou EURÓPSKEHO SPOLOČENSTVA. Všetci žiaci sa "jablkovému maškrteniu" veľmi tešia...

• TRIEDIME ODPADY V RÁMCI RECYKLOHIER

• Naša škola sa zapojila do školského recyklačného programu Recyklohry. V rámci projektu je naša škola vybavená zbernou nádobou na vyradené drobné elektrozariadenia. Zberná nádoba poskytnutá spoločnosťou ASEKOL SK je umiestnená na chodbe školy. Každý žiak môže do školy nosiť nepotrebné drobné elektrospotrebiče (napríklad starý mobil, kalkulačku, telefón, elektrohračku, drobné počítačové vybavenie, discman alebo MP3 prehrávač, ale tiež napríklad varnú kanvicu, kulmu, fén, aku skrutkovač atď.).

Ak máte doma vyradené drobné elektrospotrebiče, venujte ich svojim deťom. Zaistíte tak ich recykláciu a svojim deťom pomôžete získať body na nákup odmien.