• Spríjemníme priestor deťom s SPP

• Projekt Spríjemnime priestor deťom s SPP podporený v roku 2009 nadáciou SPP grantom vo výške 564,50 €, bol zameraný na podporu a zlepšenie činnosti materskej škôlky v obci Zábiedovo. Predkladateľom projektu bol zamestnanec SPP, pán Juraj Badura z Varína, v spolupráci so ZŠ s MŠ. V rámci projektu sa uskutočnila premena voľnej plochy vo dvore Materskej školy a jej vybavenie zariadeniami na aktívny odpočinok, typickými pre detské ihriská (drevený vláčik, drevená preliezka). Dlhodobejšie medzi rodičmi detí z materskej školy v Zábiedove rezonovala požiadavka využitia voľného školského dvora a jeho doplnenia o nové vybavenie a vytvorenia tak priestoru, ktorý je pre deti ľahko dostupný a umožňuje rôzne aktivity za súčasného využitia pozitívneho pôsobenia zelene na psychiku detí. Priestor po úprave slúži predovšetkým deťom z MŠ na aktívny a pasívny odpočinok, bolo vytvorené bezpečné, príjemné, chránené a zábavné miesto s hojdačkami, preliezkami.