• Plavecký výcvik deň 2.
    • Poplatky za MŠ, ŠKD, ZŠS v šk.roku 2021/2022

• 5. 9. 2019
      • ŠKD: Zákonný zástupca uhrádza mesačný príspevok na čiastočnú úhradu nákladov spojených s výchovno-vzdelávacou činnosťou školského klubu detí vo výške: 7 eur za jedného žiaka.

Príspevok sa uhrádza bezhotovostným prevodom na účet školy:

IBAN SK07 0200 0000 0019 2831 3455 (číslo účtu 1928313455/0200) vo VÚB, a.s., pobočka Trstená a to vopred do 10. dňa v príslušnom kalendárnom mesiaci.

-------------------------------------------------------------------------------------

MŠ: Zákonný zástupca uhrádza mesačný príspevok na čiastočnú úhradu výdavkov za pobyt dieťaťa v materskej škole vo výške: 15 eur za dieťa. (Príspevok sa neuhrádza za dieťa, ktoré je prijaté na povinné predprimárne vzdelávanie - predškolák.)

Príspevok sa uhrádza bezhotovostným prevodom na účet školy:

ZŠS: Poplatok za stravu sa uhrádza bezhotovostným prevodom na účet školskej jedálne:

IBAN SK54 0200 0000 0000 2983 4332 (číslo účtu 29834332/0200) vo VÚB, a.s., pobočka Trstená a to vopred do 10. dňa v príslušnom kalendárnom mesiaci. Bližšie informácie (variabilný symbol, výška preplatkov, nedoplatkov,..) poskytne vedúca školskej jedálne.

Mesačný príspevok dieťaťa v MŠ - celodenný pobyt, bez poskytnutia dotácie na stravu – 34,40 €

Mesačný príspevok dieťaťa v MŠ - poldenný pobyt, bez poskytnutia dotácie na stravu – 29,80 €

Mesačný príspevok žiaka ZŠ - obed, bez poskytnutia dotácie na stravu – 28,60 €

• "Všade dobre, na školskom dvore najlepšie"

• 29. 6. 2021
      • Každá dobrá oslava trvá aspoň dva dni. Tak to bolo aj v prípade našich osláv MDD. Po ukážkach práce dobrovoľných hasičov sme pokračovali, síce o pár dní, kvôli počasiu, ale o to veselšie, na školskom dvore. Bol to deň plný hier, športu, zábavy a dobrého jedla.

• Výlet - Mariánska hora a Spišská Kapitula

• 28. 6. 2021
      • Poznávací výlet Spiša a jeho okolia sme podnikli so žiakmi našej školy na konci školského roka. Sprevádzal nás pán kaplán M. Tešla.

Navštívili sme  Baziliku Navštívenia Panny Márie nad Levočou, na neďalekom kopci zvanom Mariánska hora. Potom sme sa presunuli do Spišskej Kapituly, kde bol pre nás pripravený obed a prehliadka priestorov. Nechýbala sv. omša a  futbal priamo pod Spišským hradom.

• Ukážky práce psovodov polície SR pre deti ZŠ s MŠ
    • Hasiči deťom k MDD

• 4. 6. 2021
      • Hasičský dobrovoľný zbor Zábiedovo si pripravil pre žiakov základnej a materskej školy ukážky svojej činnosti, prezentáciu historickej i modernej techniky a rôzne spôsoby hasenia, ale aj protizáplavovej ochrany.

• O včelách prakticky

• 30. 4. 2021
      • Keď sa spomenie včela, väčšinou si s ňou spojíme med, v horšom prípade strach z bodnutia, prípadne alergie...Ľudia vedia, že bez opeľovačov, teda aj bez včiel medonosných neprežijú, lebo im vďačíme za potravu. Už sa stalo tradíciou, že učivo o včelách príde do školy odprezentovať človek, ktorý o tom vie najviac. Tento rok to bol pán J. Válek, ktorý nezabudol na praktické ukážky a pútavé rozprávanie. Nie nadarmo sa vraví: "Lepšie raz vidieť ako stokrát počuť" :)

• Deň Zeme 2021

• 22. 4. 2021
      • Deň Zeme si pripomíname od roku 1970. Vznikol ako reakcia na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia a jeho cieľom je pripomenutie si našej závislosti na cenných daroch, ktoré nám poskytuje Zem.

Na tento deň si pani učiteľky pripravili pre svojich žiakov množstvo aktivít. Začali ešte pred zvonením na prvú hodinu. Pani učiteľky odstavili svoje autá na začiatku dediny a išli do práce peší. Cestou ich už pred bráničkami svojich domov čakali deti s vlastnoručne vyrobenými plagátikmi, ktorými chceli pripomenúť občanom obce 22. apríl DEŇ ZEME. Táto téma sa niesla celým vyučovaním, žiaci sa oboznamovali s problematikou znečisťovania, separovania, recyklácie a pod.

• Imatrikulácia 2020
    • sv. Mikuláš
    • Oceanárium v škole

• 3. 12. 2020
      • Deti sa dnes v škole ocitli na dne ocánu a spoznávali podmorský život doslova na vlastnej koži, prostredníctvom virtuálnej reality.

• RECEPTY STAREJ MAMY

• 24. 11. 2020
      • Spoločne s rodičmi sme vytvorili jedinečnú kuchársku knihu, za čo sa im chceme touto cestou poďakovať.

Naše práce do súťaže Chvíle, ktorými sa neplytvá už posudzuje porota. Dúfame, že sa budú páčiť.

Prvou prácou je kuchárska kniha RECEPTY STAREJ MAMY. Žiaci oslovili starých rodičov, aby im prezradili starodávne recepty, z čias, kedy sa jedlom neplytvalo a keď sa varilo, len z obmedzených surovín, alebo zo zbytkov jedál. Kedže prváci ešte nevedia písať, ale chceli prispieť svojim receptom, písali za nich rodičia.

Druhou prácou je LEPORELO. Vytvorili sme leporelo z aktivít inšpirovaných projektom. V prvej časti je zobrazený nákup pomocou nákupného zoznamu, vďaka čomu ušetríme eurká. V ďalšej časti s názvom Konzervácia sme s deťmi na výtvarnej výchove (niektorí žiaci doma) „konzervovali“ ovocie a zeleninu, žiaci posielali fotky z uskladňovania ovocia a zeleniny v ich domácnosti. V tretej časti Spotreba žiaci vypracovali potravinovú pyramídu a vypracovali ukážku vhodného a nevhodného jedálneho lístka.

Ďakujeme a držte nám palce :)

• Plavecký výcvik deň 3.
    • Plavecký výcvik deň 2.