• 9. školský ples žiakov
    • Divadlo na trakoch v MŠ

• 11. 2. 2020
      • V pondelok  11.februára 2020 prišlo deťom do MŠ zahrať ochotnícke divadlo – Divadlo na trakoch svoju vlastnú verziu rozprávky Guľko Bombuľko.

Bábky boli jedinečné, boli vyrobené z odpadového materiálu a z vlny. Herci boli taktiež perfektní, rozprávku veľmi humorne podali, deti sa veľa nasmiali.

Veselou a zábavnou formou sa dozvedeli, že pomáhať a rozdávať sa je dobré, ale len do určitej miery, kým to niekto nezneužije.

• Sv. Mikuláš v škole
    • V spolupráci s rodičmi tvoríme zaujímavé hodiny

• 3. 12. 2019
      • Kladka, kladkostroj, pevná a voľná kladka - jednoduché stroje. PaedDr. M. Záhradníková

Žiaci 4. ročníka boli pozvaní na otvorenú hodinu k rodine Záhradníkovej, kde si pre nich pripravili ukážku fungovania kladkostroja, pevnej aj voľnej kladky. Objavovali kladku v hračkách, dokázali si ju zostaviť a overiť vedomosti jednoduchým kvízom. Na záver nás čakala sladká odmena,  už sa tešíme na ďalšiu hodinu. Možno aj u Vás ;)

• Školský klub detí
    • Učebňa pod starou vŕbou
    • Imatrikulácia 2019
    • Zdravé zúbky

• 28. 10. 2019
      • Dňa 25. 10. t.j. piatok, si žiaci prvého a druhého ročníka netradične priniesli do školy okrem učebníc aj zubné pasty a kefky. Pod odborným dozorom sa učili správnej technike umývania zúbkov.

• Školský klub detí
    • Hovorme o jedle

• 21. 10. 2019
      • V týždni od 15. do 19. 10. 2018 sa naša škola zapojila do súťažno-vzdelávacej aktivity „Hovorme o jedle“, ktorú pri príležitosti Svetového dňa potravín pripravila Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora v spolupráci s Centrom rozvoja znalostí o potravinách.

Cieľom bolo podporiť spoluprácu a aktívnu účasť školy pri vzdelávaní žiakov o potravinách a dobrých stravovacích návykoch ako súčasti zdravého životného štýlu. Spolu sme prežili biely- jogurtovomliečny deň, žltý - vajíčkový deň, ovocno-zeleninový deň, deň pitného režimu - čistá voda a týždeň sme ukončili športovým dňom.

• Deň mlieka v MŠ

• 16. 10. 2019
      • “Mlieko všetci radi máme,

každý deň si pohár dáme.

Ak chceš aj ty zdravý byť,

musíš veľa mlieka piť.”

Aj naši škôlkari sa vydali 25. 9. 2019 “mliečnou cestou” za dobrodružstvom, pri príležitosti svetového dňa mlieka. Hlavným cieľom tejto aktivity bola oslava významu pitia mlieka. Je to spôsob, ako sa zamerať na pomoc deťom, zvýšiť ich povedomie, upozorniť na dôležitosť pitia mlieka a na jeho zdravotné prínosy pre rastúce deti, a to všetko hravou formou. Najprv viedli s pani učiteľkami rozhovor o tom, odkiaľ pochádza mlieko a ako sa dostane k nám na stôl. Potom si za pomoci učiteľky spoločne vytvorili “kravičku Malinu”. Dokonca pani učiteľka im ukázala ako sa vyrába syr. Nakoniec prebiehala ochutnávka rôznych mliečnych výrobkov: vlastnoručne pripravená tvarohová nátierka, kakao, syr, jogurty a syrové nite. Deti zažili pritom kopec zábavy a smiechu.

• 2xŠ - šarkaniáda a šípkovanie :)

• 16. 10. 2019
      • Jeseň nám ponúka nádherné počasie, a tak "ťaháme" deti do prírody. Zbieranie šípok a púšťanie šarkanov sú aktivity, na ktoré radi určite spomínajú aj rodičia našich žiakov.

• Plavecký výcvik 2019
      • Zápisnica z vyhodnotenia ponúk - Detské ihrisko pri MŠ

• 3. 9. 2019
      • Zapisnica_z_vyhodnotenia_ponuk_-_Detske_ihrisko_pri_MS.pdf​​​​​​​

Dňa 02.09.2019 pristúpil verejný obstarávateľ (ZŠ s MŠ Zábiedovo 68) k vyhodnoteniu šiestich predložených ponúk. Ponuky boli vyhodnocované v súlade s požiadavkami uvedenými vo Výzve na predkladanie ponúk zo dňa 16.08.2019, na predmet zákazky: Detské ihrisko pri materskej škole. Z ponúk bol vybraný úspešný uchádzač, ktorého cena bola najnižšia: Apis SK s.r.o. Probstnerova cesta 10/672, 054 01 Levoča

• MDD 2019

• 4. 6. 2019
      • 1.jún. Je to deň všetkých detí, malých, či veľkých. Všetky deti sa tešia na tento magický deň plný hier, zábav a prekvapení. K sviatku detí pani učiteľky v spolupráci s Radou školy a obecnými dobrovoľnými hasičmi pripravili veselé, zábavno – súťažné dopoludnie. Pestrý program začal netradičným príchodom do školy v karnevalových maskách a pokračoval v exteriéri pod vedením hasičov. Plný zážitkov sa vrátili do školy, kde už voňal chutný kotlíkový guľáš a čakali súťaže. Deti boli odmenené sladkosťami a dobrou náladou, prežili pekný deň a my im prajeme, aby takýchto chvíľ mali čo najviac. Škoda, že Deň detí je len jeden deň v roku!

• "Obrátené" vyučovanie

• 23. 5. 2019
      • P. Záhradníková a p. Kubík v úlohe učiteľa.

Nie každý učiteľ je aj včelár aj biológ aj ... všetko :) Škola a Rodina by nemali byť oddelenými svetmi. Mali by byť partnermi vo vzdelávaní a nemali by sa stretávať len na rodičovských združeniach. Je skvelé, že máme rodičov a starých rodičov, ktorý sú ochotní postaviť sa pred žiakov, ukázať im, čomu sa venujú, odovzdať im svoje vedomosti i skúsenosti a odpovedať na množstvo ich otázok. Takto sa žiaci našej školy učili o spoločenstve včiel (nie prvýkrát:) a o plesni (veríme, že nie posledný krát:) Tešíme sa ďalších členov nášho učiteľského kolektívu ... každý je srdečne vítaný.