• Štvrtáci v meste Tvrdošín

• Učivo vlastivedy vo 4. ročníku je zamerané na spoznávanie Slovenska. Žiaci sa učia o mnohých mestách a ich kultúrnych pamiatkach, zaujímavostiach, kostolíkoch, pamiatkach UNESCO. Niektoré sa nachádzajú v našom kraji, preto by bola škoda, nevidieť ich na vlastné oči. Drevený gotický kostolík v Tvrdošíne je jednou z nich, zapísaný do Zoznamu UNESCO v r. 2008. Ako vnímala a zobrazovala oravské ženy ( na skoro 300 dielach sú iba ženy, len na ôsmych sú muži) maliarka Mária Medvecká, nám pútavo porozprával p. Kušnier v Galérii M. Medveckej. Obedovali sme v pizzerii a cestou domov sme si v supermarkete ukázali ako pracuje automat na vratné fľaše a povedali, prečo bol zavedený. Kým sme čakali na autobus, navštívili sme pamätník SNP v Trstenej. Myslím, že dnes sa deti veľa naučili, hoci neboli v škole, počínajúc plánovaním výletu, cestovaním hromadnou dopravou, nakupovaním, manipuláciou s peniazmi až po pravidlá správania sa v galérii, či v reštaurácii.

• Deň Zeme 2022

• Naša planéta je jediný náš domov a preto je potrebné, aby sme si ju ako naše domy raz za čas upratali. Najlepšie by bolo, keby sme upratovali priebežne a správali sa tak, aby po nás neostával neporiadok, ale aj v tej najlepšiej a najčistotnejšej domácnosti treba vykonať jarné upratovanie. Preto aj naša škola pridala ruku k dielu a upratali sme okolie školy a cestu do školskej jedálne. Súčasťou programu bolo aj prijímanie nových členov Detskej ekopolície.