• Prerušenie výchovno-vzdelávacieho procesu

• Milí rodičia, z dôvodu vysokej chorobnosti žiakov a na základe rozhodnutia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva bude škola od zajtra  29.11. 2022 (utorok) do 5. 12. 2022 (pondelok) vrátane. ZATVORENÁ. Nástup do školy bude v utorok 6.12. 2022. Vzhľadom k tejto situácii je zakázané organizovanie spoločenských podujatí a zhromažďovanie sa. V prípade nejasností kontaktujte triedneho učiteľa.

• Bubnovačka 2022

• Aj my sme boli súčasťou!

.....pretože už malé deti je potrebné viesť k tomu, aby sa vedeli brániť, ak sa im deje niečo zlé!

Zúčastnili sme sa slovensko-českého podujatia, ktorého zámerom bolo upozorniť na dôležitosť ochrany detí pred násilím a podporu včasnej prevencie.

Deň to bol plný zážitkov. Začali sme hravým dopoludním v centre SINAJ. Po hlavnom programe na námestí a pochode cez Trstenú za doprovodu bubnovej show BATIDA sme ešte strávili tvorivé chvíle v hrnčiarskej dielni Hoľma.

• Bubnovačka 2022

• Aj my sme súčasťou!

Milí rodičia, naša škola sa zúčastní slovensko-českého podujatia, ktorého zámerom je upozorniť na dôležitosť ochrany detí pred násilím a podporu včasnej prevencie.

V piatok 18.11. pôjdeme na podujatie spoločne autobusom o 7.50 hod. Stretneneme sa ráno v škole do 7.30 hod. Žiaci si prinesú batôžtek s desiatou, pitný režim a malé vreckové (dopravu hradí ZRPŠ). Návrat bude spojovým autobusom 12.40. ŽIaci pôjdu rovno do školského klubu, na obed, alebo domov.

• IMATRIKULÁCIA PRVÁKOV

• Štvrtáci dnes slávnostne prijali do Cechu žiackeho prvákov. Nebolo to však jednoduché, bolo treba prekonať strach z filmových strašidiel a splniť všetky úlohy. S radosťou Vám oznamujeme, že skúškou prešli všetci adepti a tak mohli zložiť prvácky sľub a byť slávnostne imatrikulovaní.

• Dobrodružstvo začína

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Dobrodružstvo začína.

Tento školský rok sú druháci ako cestovatelia - dobrodruhovia, ktorí budú spoznávať počas školského roka rôzne krajiny sveta. Podmienkou je získať okienka na svojom cestovateľskom autobuse. Prvý, kto ich získal bol Miško a ten nám vybral zaujímavú krajinu, ktorou bola BRAZÍLIA. Zistili sme, kde sa krajina nachádza, spoznali jej vlajku, známe mesto Rio de Janeiro, sochu Ježiša, legendu futbalu Pelého a mnohé iné zaujímavosti...

• Priletel k nám Vrabček

Druháci od septembra pracujú s detským časopisom Vrabček, ktorý využívame nielen na hodinách Čítania. Rozvíjame svoje čitateľské zručnosti nielen čítaním zaujímavých článkov ale aj luštením tajničiek, doplňovačiek, farbením omaľovaniek... Deti to veľmi baví :)

• Október - mesiac úcty k starším

• Bolo nám cťou privítať v škole starých rodičov našich žiakov. Posedenie plné zaujímavého rozprávania, ukážok netradičných predmetov aj spevu si určite zopakujeme. Trávenie času so starými rodičmi prináša nielen pre vnúčatá nové podnety, impulzy a myšlienky, ale osoh majú aj babka s dedkom. Vzťah s vnúčatami totiž udržiava starých rodičov aktívnejších a podľa mnohých výskumov žijú dlhšie. Deti zase získavajú iný pohľad na svet, starí rodičia sa podelia o svoju múdrosť a bohaté životné skúsenosti.

• Plavecký  výcvik 5. deň
          • Plavecký výcvik 5. deň

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Plavecký výcvik 5. deň.

Dnes si deti zasúťažili, plávanie voľným štýlom 25m. Víťazmi sú: 3.miesto Miško Knapík s časom 37,71 s, 2.miesto Rebeka Martinová 34,45 s a úplným víťazom s časom 32,64 s sa stala Adelka Ligošová. Všetci sa mimoriadne snažili. Gratulujeme

• Škola hrou

• Praví učitelia sa neuspokoja iba plnením detských hláv číslami, tvarmi a písmenami abecedy. Vedomosti sú síce veľmi dôležité, ale skutoční učitelia pretvárajú ľudské životy. Aby sme to dokázali, snažíme sa preniknúť až do srdca dieťaťa a získať jeho myseľ. Vytvárame prostredie, v ktorom by deti mohli s pocitom bezpečia skúmať okolitý svet, objavovať tajomstvá svojich citov a bádať v oblasti medziľudských vzťahov. Vhodným výberom metód a pomôcok môžeme svojim žiakom uľahčiť cestu za poznaním.

• EURÓPSKY TÝŽDEŇ MOBILITY

• Keďže nám počasie nedovoľuje aktivity vonku, rozhodli sme sa s výrobou plagátov a letákov. Plagáty sme umiestnili do informačných tabúľ. Letáky budeme rozdávať ľuďom v obci. Chceme upozorniť na potrebu zmiernenia dopadov "našej pohodlnosti" na životné prostredie. Každý z nás má priestor na zmenu....zobrať priateľov ako spolujazdcov, využívať hromadné druhy dopravy, prejsť sa pešo do obchodu, či poslať dieťa do školy na bicykli. Každá malá zmena pomôže. Ďakujeme